۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی » نظامی امنیتی
  • شناسه : 338
  • 14 نوامبر 2019 - 12:47
  • 263 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : اعتماد
دادستان مشهد، دو ادعای علم الهدی را رد کرد

دادستان مشهد، دو ادعای علم الهدی را رد کرد

غلامعلی صادقی دادستان مشهد اعلام کرد که «در ارتباط با روح الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است».

از همان روز دستگیری مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» در بیست و دوم مهر ماه، گروهی گمانه و اتهام زنی درباره مرتبطان با «روح الله زم» را آغاز کردند. آن ها اصرار داشتند که با دستگیری زم، باید منتظر باشیم که سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه با استفاده از اعترافات او، افراد مرتبط با این شبکه تلگرامی را معرفی کنند.

چند روز پس از آن اتهام زنی های اولیه و در شرایطی که بالاخره آرامشی نسبی به فضای کشور بازگشته، حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، گمانه هایی را درباره مرتبطان با این کانال تلگرامی مطرح کرده است. هر چند که جملاتی که امام جمعه مشهد به زبان آورده، دیگر با شک و تردید نیست و مشخصا تاکید کرده که کسانی این اطلاعات را ارایه کرده اند.

خطیب نماز جمعه مشهد گفته است که در اطلاعاتی که پس از جریان دستگیری مدیر کانال آمدنیوز به او ارایه داده اند، مشخص شده که «بیشتر اطلاعات را از همین شهر مشهد به او (زم) می دادند.» او این ادعا را بیستم مهر ماه و در دیدار با مدیران هتل ها و مراکز اقامتی مشهد و در دفترش مطرح کرد.

علم الهدی در این دیدار، نکته دیگری را هم مطرح کرده و گفته بود که «چندی پیش در نزدیکی دفتر بنده در یکی از همین هتل ها، یک تیم تروریستی خطرناک را دستگیر کردند» و از حاضران جلسه خواسته بود تا در اجرای برنامه های امنیتی با حوصله تر باشند تا چالشی برای شهر ایجاد نشود.

اما روز گذشته دادستان مشهد و رییس کل دادگستری خراسان رضوی هر دوی این موارد را تکذیب کرد. غلامعلی صادقی اعلام کرد که «در ارتباط با روح الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است» چراکه اساسا در زمینه ارتباط و همکاری با روح الله زم و درز اطلاعات به او از مشهد، هیچ گونه دستگیری و تشکیل پرونده ای در کار نبوده است.

صادقی همچنین درباره اظهارات امام جمعه مشهد مبنی بر دستگیری تیم تروریستی در یکی از هتل های اطراف حرم مطهر رضوی، توضیح داد: «این مطلب را مراجع رسمی اعلام نکردند، آنچه ما مطلع شدیم ظاهرا تعدادی از هتلداران به مناسبتی خدمت امام جمعه بودند و ایشان توصیه هایی به طور کلی به آن ها داشتند و برداشت خبرنگار بوده که از فرمایشات ایشان این طور برداشت کرده که یک گروه تروریستی در اطراف دفترامام جمعه دستگیر شده اند.»

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*