۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار قوچان » اقتصادی » کشاورزی و دامپروری
  • شناسه : 363
  • 11 آگوست 2019 - 13:46
  • 333 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : صبح توس
تولید سالانه ۶۰ هزار تن شیر در قوچان

تولید سالانه ۶۰ هزار تن شیر در قوچان

فرماندار قوچان گفت: سالانه ۶۰ هزار و ۴۲۵ تن شیر در این شهرستان تولید و ۴۴ هزار تن از این حجم فرآوری می شود.

فرماندار قوچان گفت: سالانه ۶۰ هزار و ۴۲۵ تن شیر در این شهرستان تولید و ۴۴ هزار تن از این حجم فرآوری می شود.

به گزارش قوچان آنلاین؛ هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت کشاورزی و دامپروری در این شهرستان اظهار داشت: بخش قابل توجهی از ظرفیت دامپروری قوچان در مجتمع دامپروری بهار خبوشان فعال است و حدود یک پنجم تولید گوشت شهرستان در این مجتمع تولید می شود.

وی با بیان اینکه سالانه پنج هزار و ۸۸۰ تن گوشت توسط دامداران قوچانی تولید می شود، ادامه داد: سه هزار و ۷۹۲ تن گوشت تولید شده مازاد بر نیاز شهرستان بوده و به سایر شهرستان ها و استان های کشور صادر می شود.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن قوچان در اقلیم آب و هوایی و سردسیر بودن آن تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت محصولات تولیدی در بخش کشاورزی و دامی دارد، افزود: قوچان با توجه به اقلیم و جغرافیای ویژه خود، قطب کشاورزی و دامپروری منطقه بوده و یکی از مبادی اصلی تولید در این عرصه به شمار می رود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با بیان اینکه سالانه ۱۶ هزار و ۶۸۰ تن تخم مرغ در این شهرستان تولید می شود که بیش از ۱۴ هزار تن آن مازاد بر نیاز بوده و صادر می شود، تصریح رد: ۱۰ واحد تولید فرآورده های لبنی در قوچان فعال بوده و سالانه ۶۰ هزار و ۴۲۵ تن شیر در این شهرستان تولید و ۴۴ هزار تن آن فرآوری می شود.

رجائی نیا با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات بخش توسعه روستایی و عشایری به متقاضیان اختصاص یافته است، گفت: در بخش اشتغال روستایی با تسهیلات اعطایی به متقاضیان هزار و ۲۸۰ نفر شغل بصورت مستقیم در سال گذشته در این شهرستان ایجاد شده است.

فرماندار قوچان در پایان با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات رتبه چهارم استان و در بخش ایجاد اشتغال رتبه اول استان را به خود اختصاص داده ایم، گفت: از ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطایی و پیش بینی شده، ۱۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی اختصاص داشته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*