۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار قوچان » پزشکی
  • شناسه : 372
  • 19 ژانویه 2018 - 14:07
  • 326 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش ۱۲ برابری مراجعات شهروندان قوچانی به بیمارستان ها

افزایش ۱۲ برابری مراجعات شهروندان قوچانی به بیمارستان ها

پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در قوچان و کاهش هزینه های پزشکی، تعداد مراجعات مردم به بیمارستان های دولتی افزایش یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، تعداد مراجعات شهروندان قوچانی به بیمارستان های این شهر ماهانه ۷۰۰ نفر بود اما پس از اجرای این طرح و کاهش هزینه ها تعداد مراجعات به بیش از هشت هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش قوچان آنلاین؛ اردشیر کارآمد، عصر امروز در حاشیه اولین جلسه مجمع سلامت قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه درمانی، شهرستان قوچان دارای دو بیمارستان موسی بن جعفر و بیمارستان تخصصی زنان و زایمان بوده و در مجموع ۱۹۸ تخت بیمارستانی دارد و ضریب اشغال تخت های این بیمارستان ها حدود ۸۵ درصد است و بیش از ۳۰ متخصص در هر دو بیمارستان مشغول طبابت می باشند.

وی با بیان اینکه مجتمع عالی آموزش عالی این شهرستان در دو رشته کارشناسی بهداشت دهان و دندان و پرستاری در حال فعالیت است و ۱۳۰ دانشجو و ۲۷ مدرس دارد، ادامه داد: در حوزه بهداشتی، ۸۶ خانه بهداشت و ۲۸ مرکز جامع خدمات بهداشتی با ۴۶۸ نفر پرسنل در حال خدمات رسانی به شهروندان می باشند.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر مراجعات شهروندان به بیمارستان ها پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، افزود: از اردیبهشت سال ۹۳ تمام هشت بسته طرح تحول نظام سلامت در قوچان اجرا شده و فرانشیز از ۱۷ درصد به ۶ درصد برای شهروندان شهری و ۳ درصد برای روستائیان کاهش یافت که ماهانه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از هزینه های بهداشتی و درمانی شهروندان کاهش یافته است.

کارآمد با بیان اینکه تمام پزشکان متخصص بیمارستان ها در این شهرستان مقیم شده اند و ماهانه یک میلیارد ریال هزینه اقامت پرداخت می کنیم، خاطرنشان کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، تعداد مراجعات شهروندان قوچانی به بیمارستان های این شهر ماهانه ۷۰۰ نفر بود اما پس از اجرای این طرح و کاهش هزینه ها تعداد مراجعات به بیش از هشت هزار نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی آمار سزارین در این شهرستان گفت: با ترویج و رایگان شدن زایمان طبیعی، آمار سزارین از ۴۵ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است و از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۳۰ میلیارد ریال یارانه دولتی به این موضوع تخصیص یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان با بیان اینکه طی سال های گذشته، ۲۲ پروژه کلنگ زنی شده است که ۸ پروژه به بهره برداری رسیده و ۱۶ پروژه بین ۸۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، یادآور شد: اعتبار این پروژه ها ۱۶۰ میلیارد ریال بوده که امیدواریم با تامین اعتبار پروژه های باقی مانده شاهد افتتاح آن ها در ماه های آینده باشیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*