۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 385
  • 23 ژانویه 2017 - 14:46
  • 315 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : قدس آنلاین
ایجاد کارگروه راهبردی جهت سرمایه گذاری در قوچان ضروری است
نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی

ایجاد کارگروه راهبردی جهت سرمایه گذاری در قوچان ضروری است

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تمامی بسترهای محیطی و نیز ظرفیت های شهرستان برای جذب سرمایه گذار استفاده کرد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تمامی بسترهای محیطی و نیز ظرفیت های شهرستان برای جذب سرمایه گذار استفاده کرد و کارگروهی راهبردی جهت ورود سرمایه گذار به شهرستان ایجاد کرد.

به گزارش قوچان آنلاین، نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در جلسه شورای اداری قوچان با اشاره به فصول بیست گانه برنامه ششم توسعه گفت: مدیران شهرستان باید برش و ارتباطات خود را با مسئولین استانی و شهرستانی بیشتر کرده و توجه ویژه ای به اخذ اعتبارات ذیل برنامه ششم توسعه داشته باشند.

وی ادامه داد: همه مجموعه ها، در یکی از این فصول بیست گانه قرار دارند و می توانند استراتژی مدیریتی خود را از این منابع و در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ با برش های یک چهارم برنامه تنظیم تا بتوانند از این ظرفیت استفاده نمایند.

هادی شوشتری با بیان این مطلب که مقام معظم رهبری برنامه ششم توسعه را در هشت امور و هشتاد بند به رئیس جمهور و رئیس مجلس ابلاغ کرد و خواستار رشد ۸ درصدی امور شد افزود: برابر سیاست ها و برنامه ۱۴۰۴ باید کشور عزیزمان ایران به رتبه اول اقتصادی و فناوری در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه دست پیدا کند و در این منطقه که ۲۵ کشور حضور دارند به عنوان قدرت اول منطقه شناخته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با بررسی های انجام شده و به جهت دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصد سالیانه ۷۲۴ هزار میلیارد تومان نیاز به سرمایه گذاری داریم که از محل منابع بخش عمومی، برای تملک دارایی سرمایه ای ۱۰۵ هزار میلیارد تومان، صندوق توسعه ملی ۵۷ هزار میلیارد تومان، بازار سرمایه ۹۵ هزار میلیارد تومان، تسهیلات بانکی ۱۸۰هزار میلیارد تومان، آورده بخش خصوصی ۲۴ هزار میلیارد تومان، منابع داخلی شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی ۱۰۲ هزار میلیارد تومان، منابع خارجی ۱۶۰ هزار میلیارد تومان نیازمند سرمایه گذاری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: باید از تمامی بسترهای محیطی و نیز ظرفیت های شهرستان برای جذب سرمایه گذار استفاده کرد و کارگروهی راهبردی جهت ورود سرمایه گذار به شهرستان ایجاد کرد.

هادی شوشتری ادامه داد: یکی از دلایل آسیب های اجتماعی فقدان شغل است، سرمایه گذار شغل را به وجود می آورد و به طبع آن آسیب های اجتماعی کم خواهد شد. سرمایه گذار عنصر هوشمندی است که باید برای او زمینه فراهم شود گام اول ورود سرمایه گذار، سیاست گذاری، گام دوم سیاست های کاری و هماهنگی و پیگیری های لازم جهت اجرایی کردن سرمایه گذاری و گام سوم پایش، نظارت و کنترل است.

وی ادامه داد: مدیران باید دقت فراوانی در جذب اعتبارات دستگاه خود داشته باشند و به علت عدم آگاهی نباید اعتباری برگشت زده شود، خوشبختانه در سفرها و ملاقات هایی که در وزارتخانه ها داشته ایم توانسته ایم در حوزه حمل ونقل جاده ای مبلغ ۵ میلیارد تومان، در حوزه فرهنگی جهت تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری شهرستان مبلغ ۵ میلیارد تومان، در حوزه خدمات شهری جهت راه اندازی ورزش محلات مبلغ ۲ میلیارد تومان و در حوزه دانشگاهی جهت احداث و تکمیل دانشکده فنی و مهندسی و فناوری های نوین ۵ میلیارد تومان برای شهرستان اختصاص دهیم که مدیران دستگاه ها باید در کمترین زمان پیگیر جذب این اعتبارات باشند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*