۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اشتغال » اقتصادی » کشاورزی و دامپروری
  • شناسه : 425
  • 14 نوامبر 2019 - 19:15
  • 449 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : درگزآنلاین
گلایه های یک بانوی کارآفرین کرمانج
در مراسم افتتاحیه عنوان شد

گلایه های یک بانوی کارآفرین کرمانج

کارآفرین جوان و بانوی درگزی بدون حمایت مسئولان و به تنهایی گاوداری اش را افتتاح کرد.

کارآفرین جوان و بانوی درگزی بدون حمایت مسئولان و به تنهایی گاوداری اش را افتتاح کرد.

به گزارش درگزآنلاین، خانم محبوبه خمسه مینایی بانوی اهل روستای میناقلعه درگز، پس از ماه ها تلاش موفق شد یک واحد پرورش گاو را افتتاح کند. این مجموعه در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۹۸ با حضور مهمانی از سطح شهرستان فعالیت خود را شروع کرد.

من یک زنم … در جامعه ای زندگی می کنم که زنان جایگاهی ندارند و من تمام ۲۷ سال زندگی ام را جنگیدم تا جایگاهم را خودم بدست بیاورم و مفتخرم که امروز بر روی سکوی افتخار خودم ایستادم.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه یک سال در دفتر بیمه مشغول کار بودم و همیشه آرزو داشتم یک تولید کننده قوی باشم؛ یک کارآفرین ویژه در سطح بالا. هدف و مسیرم را انتخاب کردم (احداث گاوداری بابا رحیم). شروع کردم به قدم برداشتن در مسیری که دوست داشتم.

از جهاد کشاورزی شهرم شروع کردم و هربار به اداره جهادکشاورزی مراجعه کردم نه شنیدم و هربار نه محکم تر و قوی تر و توهین آمیز تر. من هم قوی تر و محکم تر قدم برداشتم‌.

از گاوداری های زیادی بازدید کردم. با گاوداران زیادی صحبت کردم و هر روز بیشتر علاقه مند می شدم. در این مسیر از مهندسین جهاد کشاورزی توهین و بی احترامی فراوان دیدم و شنیدم.

بعد از ناامیدی از جهاد کشاورزی به دفتر امام جمعه شهرم، بخشداری بخش، فرمانداری و دفتر نمایندگی شهرم نامه کتبی نوشتم و ملاقات حضوری با فرماندار وقت (آقای فرهادی) و ملاقات با معاون فرماندار؛ فرماندار فعلی (آقای فراهی)، ملاقات با مسئول کار و اشتغال فرمانداری (آقای سلیمی)، ملاقات حضوی با مسئول دفتر نماینده فعلی (آقای علیمرادی)، ملاقات حضوری با دفتر امام جمعه و … و متاسفانه جوابی دلگرم کننده نشنیدم.

از جناب آقای دکتر قرقلو تشکر فراوان دارم بخاطر اینکه در تمام طول مسیر همراه و از مشوقان اصلی من بودند، از جناب آقای فراهی فرماندار محترم تشکر می کنم که آن زمان در سمت معاونت بودند به دغدغه های من گوش دادند. از اقای سلیمی تشکر می کنم زمانی که پر از نفرت از این همه افکار منفی بودم ایشان مرا به آرامش دعوت کردند و دوباره به مسیر خودم بازگشتم. گاهی می شنیدم که چرا یک مَرد پیگیر کارهای من نیست؟ مگر یک زن چه کم دارد؟ چه چیز یک زن شما را می ترساند که نام خودتان را تا عرش بالا برده اید و یک زن در زمین هم جایی ندارد؟

علی رغم تمام این اتفاقات من گاوداری بابا رحیم را احداث کردم با ظرفیت ۸ راس و پس از پایان مراسم افتتاحیه برگزار کردم و با افتخار برای تک تک مسئولین شهرم کارت دعوت فرستادم. اما افسوس… افسوس در جامعه ای زندگی می کنم که درست هدایت و تربیت نشده ایم، برای ارزش ها نجگیده ایم، برای استقلال فریاد نزده ایم. اگر هم کسی تلاش کند مستقل باشد نفعی به دیگران برساند یک احمق است.

درگز شهر صنعتی نیست، دارای کارخانه و معدن و چاه نفت و جواهر سازی نیست، درگز شهر کشاورزی و دامپروری است. وظیفه اداره جهاد کشاورزی حمایت از منو امثال من است. چرا باید اداره جهاد کشاورزی به من بگه رفتی تحصیل تو کردی تفریح تو کردی اومدی وقت مارو می گیری؟ مگر وقت شما اونجا صرف چه کاری می شود؟ مگر شما اونجا نیستید که به من و امثال من پاسخ بدین؟ مگر توهین ها و پاسخ ندادن های شما جز خصومت شخصی بوده؟ چرا ما باید قربانی ندانم کاری برخی مسولان باشیم؟

من بار دیگر تشکر می کنم از تمام کسانی که همراه من بودند دست تان را می بوسم. من یک زنم و یک بار دیگر برای تمام این راهی که امده ام به خودم و خانواده ام افتخار می کنم.ٌ

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*