۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزش استان » ورزش کشور » ورزشی
  • شناسه : 490
  • 09 دسامبر 2019 - 16:34
  • 328 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ورزش 3
شهرخودرو 1 سپاهان 1
بدشانسی مشهدی ها در نبرد بزرگ

شهرخودرو 1 سپاهان 1

شاگردان گل محمدی و قلعه نویی در جدال حساس مدعیان لیگ به تساوی رضایت دادند.

در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال دوشنبه 18 آذرماه تیم های شهرخودرو مشهد و سپاهان اصفهان در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد به مصاف هم رفتند.

شاگردان گل محمدی و قلعه نویی در جدال حساس مدعیان لیگ به تساوی رضایت دادند.

به گزارش «قوچان آنلاین»، شهرخودرو که بازی های خوبی در این فصل به نمایش گذاشته و به صدر جدول رسیده بود، در دو هفته گذشته از شرایط آرمانی فاصله گرفت و دو شکست متوالی را مقابل صنعت نفت و استقلال تجربه کرد تا رده اول را از دست بدهد ولی با این وجود، شاگردان گل محمدی امروز تلاش کردند در بازی خانگی و مهم برابر سپاهان به برتری برسند که در دقیقه 60 با ضربه سر گولسیانی دروازه خود را باز شده دیدند تا طلایی پوشان امیدوار به پیروزی پس از دو تساوی متوالی باشند، اما مشهدی ها با حملات زیاد موفق شدند در لحظات پایانی گل تساوی را توسط شاکری بزنند تا بازی با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد؛ البته تصمیمات بحث برانگیز داوری به ضرر شهرخودرو در این نتیجه بی تاثیر نبود.

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ دوشنبه: 98/09/18؛ ساعت 14:30

استادیوم: امام رضا مشهد
داور: بیژن حیدری، کمک ها: محمدرضا منصوری و فرهاد مروجی؛ داور چهارم: محمدعلی رضایی؛ کمک داوران پشت دروازه: محمدرضا تارخ و امیر عرب براقی، ناظر داوری: ابوطالب طاهریان.

اخطار

محمد محبی (53، 68) از سپاهان
مهدی کیانی (66) از سپاهان
ولادیمیر کومان (72) از سپاهان

اخراج: محمد محبی (68) از سپاهان

ترکیب تیم شهرخودرو مشهد

سید مهدی رحمتی
محمدحسین مرادمند
فرشاد فرجی
فرشاد محمدی مهر
محمدعلی فرامرزی
علی نبی زاده(74- مرتضی خراسانی)
اکبر صادقی
سروش رفیعی
کارلوس آلبرتو (74 – سعید صادقی)
امین قاسمی نژاد
یونس شاکری
سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب تیم سپاهان اصفهان

سید پیام نیازمند
گئورگی گولسیانی
محمدرضا مهدی زاده
مرتضی منصوری
شایان مصلح
مهدی کیانی
ولادیمیر کومان (73 – علی قربانی)
امید نورافکن(5+90 – محمد کریمی)
محمد محبی
سجاد شهباززاده
کی روش استنلی
سرمربی: امیر قلعه نویی

شرح گل ها

شهرخودرو صفر – سپاهان 1 (دقیقه 60: گئورگی گولسیانی): کرنری که محمد محبی با نفوذ از سمت چپ زمین گرفته بود را مهدی کیانی با ارسالی دقیق از جناح چپ زمین به مقابل تیرک دوم فرستاد تا گئورگی گولسیانی بالاتر از همه مدافعان شهرخودرو با ضربه سر تبدیل به گل کند.

شهرخودرو 1 – سپاهان 1 (دقیقه 89: یونس شاکری): ارسال زیبای امین قاسمی نژاد از روی کرنر سمت چپ زمین را یونس شاکری به زیبایی با ضربه سر تبدیل به گل مساوی شهرخودرو برابر سپاهان کرد.

لحظات حساس

07:02 – توپ ارسالی فرامرزی از سمت چپ زمین را یونس شاکری به خوبی در محوطه جریمه سپاهان کنترل کرد که ضربه قیچی برگردان زیبای او به تیرک افقی دروازه اصابت کرد و به بیرون رفت.
07:29 – ارسال خطرناک قاسمی نژاد از روی کرنر را نیازمند دفع کرد.

11:20 – ضربه ایستگاهی خطرناک قاسمی نژاد را نیازمند برگشت داد و در ادامه هم شوت نبی زاده توسط مدافعان سپاهان دفع شد.

14:35 – سانتر خوب امید نورافکن از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر مهدی زاده همراه شد که مهدی رحمتی توپ را در اختیار گرفت.

19:25 – شایان مصلح نفوذ تند و تیزی به محوطه جریمه شهرخودرو داشت که شوت او بعد از برخورد به پای مرادمند تبدیل به کرنر شد.
21:40 – ارسال خوب فرامرزی از جناح چپ زمین را شایان مصلح قبل از رسیدن توپ به شاکری راهی کرنر کرد.

25:17 – محبی با سرعت و تکنیک بالای خود از سمت چپ محوطه جریمه شهرخودرو وارد شد ولی شوت محکم او را رحمتی در دو مرحله دفع کرد و در نهایت یک کرنر نصیب سپاهان شد.
26:58 – توپ ارسالی نورافکن از روی کرنر با ضربه سر شهباززاده همراه شد که رحمتی توپ را جمع کرد.

30:47 – کی روش استنلی پشت محوطه جریمه شهرخودرو صاحب توپ شد که شوت پُرقدرت او از بالای دروازه شهرخودرو عبور کرد.

38:51 – شوت اکبر صادقی از میانه زمین با فاصله نسبتا زیادی از دروازه سپاهان به بیرون رفت.

40:38 – ارسال خطرناک مرتضی منصوری از سمت راست زمین را محبی با وجود برخورد با رحمتی، با ضربه سر زد که مرادمند توپ را از روی خط برگشت داد؛ البته در این صحنه خطای مهاجم سپاهان روی دروازه بان شهرخودرو اعلام شده بود.

42:55 – سانتر کم نقص چوچو با پای چپ و ضربه سر شاکری به شکل خطرناکی از روی دروازه سپاهان به بیرون رفت.

45:10 – شهرخودرو یک بار دیگر موقعیت خطرناکی به وجود آورد که پاس قاسمی نژاد را صادقی بعد از یک سر توپ، با پای چپ شوت زد ولی توپ با اختلاف اندک از روی دروازه سپاهان عبور کرد.

50:55 – شوت پُر قدرت کی روش استنلی از روی ضربه ایستگاهی و از فاصله ای حدودا 35 متری را رحمتی به طور ناقص دفع کرد و در ادامه فرجی توپ را به کرنر زد.

55:15 – ارسال منصوری و ضربه سر محبی از بالای دروازه شهرخودرو به اوت رفت.

70:25 – شوت چوچو نیز راهی به دروازه سپاهان نداشت و به بیرون رفت.
72:45 – شوت راه دور اکبر صادقی تبدیل به گل نشد و راهی اوت شد.
79:20 – سجاد شهباززاده با یک سر توپ به موقع فرصت خوبی در محوطه جریمه شهرخودرو برای خود به وجود آورد که شوت او را مدافعان مشهدی ها برگشت دادند.
81:30 – مرتضی خراسانی نزدیک بود در بدو ورود به زمین گلزنی کند که شوت او را نیازمند و در ریباند هم ضربه محکم او را مهدی زاده تبدیل به کرنر کرد.

83:25 – نزدیک بود شوت تماشایی و ناگهانی قاسمی نژاد گل تساوی شهرخودرو را به همراه داشته باشد که با بدشانسی او توپ با اختلاف کمی از دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 3+90: پس از ارسال محمدی مهر از سمت چپ زمین، توپ به دست محمدرضا مهدی زاده برخورد کرد که داور در این لحظه هم همانند صحنه مشکوک به پنالتی قبلی، به طرز عجیبی اعلام پنالتی نکرد.

دقیقه 4+90: ضربه سر مرادمند روی توپ ارسالی از سمت راست زمین به بیرون رفت.

بهترین بازیکن

امین قاسمی نژاد مثل همیشه ستاره شهرخودرو بود ولی درخشش او تنها به یک امتیاز تیمش ختم شد؛ او که از ابتدای بازی با حرکت سریع و تکنیکی خود از سمت چپ زمین خطرساز ظاهر شده و با شوت های محکم دروازه سپاهان را تهدید کرده بود، پاس تنها گل تیمش را نیز داد و یک شوت هم زد که به دست نورافکن برخورد کرد ولی با اشتباه داور پنالتی اعلام نشد.

اتفاق ویژه

قضاوت بحث برانگیز دکتر بیژن حیدری را باید مهم ترین اتفاق این مسابقه مهم قلمداد کرد؛ او در دو صحنه مشکوک به اعلام خطای هند پنالتی به سود شهرخودرو، اعتقاد به برخورد توپ به دست مدافعان سپاهان نداشت و بازی را به جریان انداخت تا با این تصمیمات به نوعی در نتیجه بازی نیز تاثیرگذار باشد.

در حاشیه

* هیچ یک از دو تیم برای این مسابقه بازیکن محروم ندارند.
* امیر قلعه نویی تصمیم گرفته برخلاف دیدار اخیرشان مجددا کی روش استنلی را به ترکیب و راس خط حمله تیمش بازگرداند تا بتوانند به برتری برسند.
* به دلیل مصدومیت عزت الله پورقاز، مهدی زاده به عنوان مدافع میانی سپاهان بازی می کند و مرتضی منصوری به ترکیب این تیم بازگشته و برابر تیم سابق خود به میدان می رود.
* ترکیب شهرخودرو نیز نسبت به دیدار با استقلال سه تغییر داشته که فرجی، رفیعی و چوچو به جای نعمتی، صادقی و مهربان بازی می کنند.

* حدود 5 هزار تماشاگر شهرخودرو در ابتدای بازی در ورزشگاه حضور داشتند.
* تقریبا 500 نفر تماشاگر سپاهان برای حمایت از این تیم به مشهد آمده اند.
* بازیکنان شهرخودرو با لباس های قرمز رنگ بازی می کنند، در حالی که پیراهن اول تیم مشهدی ها عنابی است.
* خوش و بش گرم و صمیمی نورافکن با بازیکنان شهرخودرو پیش از بازی جالب توجه بود و پیام نیازمند با آمدن بسمت نیمکت میزبان، با مطهری دستیار گل محمدی خوش و بش کرد.
* سید مهدی رحمتی به سمت قلعه نویی رفت و با در آغوش گرفتن او از سرمربی سابقش رخصت گرفت.
* سرمربی سپاهان با سروش رفیعی نیز گفت و گوی گرمی داشت.

* در همان دقایق ابتدایی وقتی تماشاگران پشت نیمکت شهرخودرو علیه قلعه نویی شروع به شعار دادن کردند گل محمدی با اشاره های مداوم دست از آن ها خواست این کار را نکنند. تماشاگران هم خیلی زود از شعار دادن علیه سرمربی میهمان دست برداشتند.
* در حالی که مسابقه به دقیقه 60 رسیده تعداد تماشاگران ورزشگاه به بیش از ده هزارنفر می رسد.
* پس از دریافت گل کادرفنی شهرخودرو در کنار نیمکت تیمشان به مشورت پرداختند. دراین لحظه صداقت و مطهری نظراتشان را به گل محمدی انتقال دادند.
* شوت قاسمی نژاد و برخورد توپ با دست نورافکن در محوطه جریمه سپاهان اعتراض شدید طرفداران شهرخودرو را در پی داشت.
* هنگامی که در دقیقه 67 داور دیدار کارت زرد دوم را به محبی داد و سپاهان ده نفره شد جو ورزشگاه که تا این لحظه علیه داور بود با خوشحالی نسبت به تصمیم داور واکنش نشان دادند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*