۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » بازار مسکن
  • شناسه : 51
  • 17 نوامبر 2019 - 11:59
  • 369 بازدید
  • ارسال توسط :
کاهش قیمت مسکن به شهرهای بزرگ رسید

کاهش قیمت مسکن به شهرهای بزرگ رسید

نایب رئیس مشاوران املاک با بیان این که برای مردم خبر خوشی داریم،گفت: روند کاهش قیمت در بازار مسکن به شهرهای بزرگ رسیده است.

نایب رئیس مشاوران املاک با بیان این که برای مردم خبر خوشی داریم، گفت: روند کاهش قیمت در بازار مسکن به شهرهای بزرگ رسیده است.

به گزارش قوچان آنلاین، به نقل از خبرگزاری مشرق، حسام عقبایی اظهار کرد: خبر خوشی برای مردم داریم؛ طی ماه های اخیر و پس از جهش قیمت در بخش مسکن، سمت و سوی بازار مسکن از منظر قیمت نزولی شده و همچنان با این رویه پیش می رود.

وی با یادآوری این که از ابتدای سال گذشته تا اواسط تیرماه امسال بازار مسکن درگیر رکود تورمی بود، افزود: افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت ها در بازه مورد اشاره به میزانی پیشرفت کرد که در نهایت باعث کاهش ۸۹ درصدی معاملات در تابستان امسال شد. اتفاقی که در ربع قرن اخیر در بازار مسکن ایران سابقه نداشته است.

وی با بیان این که قیمت واحدهای متراژ بالا حدود ۴۰ درصد در شهرهای بزرگ کاهش یافته است، افزود: پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت ها از نیمه دوم سال آغاز شود اما از اوایل شهریور امسال کاهش نرخ ها در بازار مسکن شروع شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: در واحدهای مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل ۳۰ درصد قیمت ها بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه ۷۵۰ میلیون تومان معامله می شد الان به حدود ۵۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

عقبایی با تاکید بر این که روند نزولی قیمت ها در بازار مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده ایم، گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت های واقعی است و انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*