۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی » موسیقی و تجسمی
  • شناسه : 512
  • 17 آگوست 2020 - 22:30
  • 344 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری مهر
آلبوم موسیقی «هورهورک»؛ منتشر شد
روایتی از موسیقی شمال خراسان با سهراب عزیزی پور

آلبوم موسیقی «هورهورک»؛ منتشر شد

«هورک هورک» در برگیرنده موسیقی شمال خراسان در منطقه قوچان است که با روایت کرمانجی و فارسی پیش روی شنوندگان قرار گرفته است.

طی ماه های گذشته که فعالان عرصه موسیقی زیر سایه کرونا، تمایلی به برگزاری کنسرت و اجراهای زنده نداشته‌اند، هنرمندان این عرصه ترجیح داده‌اند در این اوضاع و احوال نابسامان اقتصادی، در خانه‌ها و استودیوها و فضای مجازی مشغول به فعالیت باشند.

در این شرایط بازار انتشار تک آهنگ‌ها و آلبوم‌های موسیقی همچنان گرم مانده است و تهیه‌کنندگان و ناشران ترجیح می‌دهند در این شرایط به واسطه فروش آلبوم‌ها و ارائه تک آهنگ‌ها در فرآیند عرضه و فروش محصولات موسیقایی حضور چشمگیری داشته باشند.

«هورهورک»؛ روایتی از موسیقی شمال خراسان با سهراب عزیزی پور

«هورک هورک» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشر در بازار فروش محصولات موسیقایی است که طی روزهای گذشته منتشر شده است. این آلبوم در برگیرنده موسیقی شمال خراسان در منطقه قوچان است که با روایت کرمانجی و فارسی پیش روی شنوندگان قرار گرفته است.

در این مجموعه موسیقایی حسین عزیزی پور استاد موسیقی شمال خراسان به عنوان خواننده و سعید طهرانی‌زاده به‌عنوان نوازنده دوتار، پژوهشگر و مترجم اشعار آلبوم گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

حسین عزیزی پور، معروف به حسین عزیزی یکی از خوانندگان مشهور موسیقی شمال خراسان است. او در سال ۱۳۲۲ در شهرآباد بجنورد به دنیا آمده است. صدای وی در جوانی و تا حدود میان سالی در رده‌ی سوپرانو بوده و آثاری از وی موجود است که تونیک آن ها حدود نت می اکتاو چهارم است.

کم و کیف چنین صدایی در میان خوانندگان این ناحیه که آثار آن‌ها در دسترس است، کم نظیر و نادر است. ضمن اینکه کارگان او شامل آهنگ‌هایی با کلام پارسی و کرمانجی است. این هنرمند از آموزش‌های اساتید برجسته‌ای همچون حاجی ابراهیم سبزواری، حاج غلامحسن برازنده (معروف به نوازنده) و ولی رحیمی، بهره مند بوده است و در طول سالیان فعالیت خود، به همراه اساتید دیگری همچون حسن یزدانی، لطیف لطفی، نیازعلی صحراروشن، آقاجان عطایی، پرویز دردی و خصوصاً خلیل یوسفی در مجالس و محافل اجرا داشته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*