۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » امام و رهبری » سیاسی
  • شناسه : 63
  • 05 فوریه 2019 - 12:11
  • 228 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : www.leader.ir
بیانات در دیدار دانش آموزان و دانشجویان
به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

بیانات در دیدار دانش آموزان و دانشجویان

به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مقام معظم رهبری در دیدار دانش آموزان و دانشجویان بیاناتی ایراد فرمودند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین.

خیلی خوش آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، جوانان عزیز، فرزندان عزیز من! ان شاءالله که خداوند متعال به همه ی شماها توفیق بدهد و دل های پاک و نورانی شما را با الطاف خود، با هدایت خود ان شاءالله در راه حق و در صراط مستقیم نگه دارد.

امسال ایّام اربعین با ایّام مربوط به سیزدهم آبان منطبق بر هم و مصادف با هم شدند. یک جمله راجع به اربعین عرض بکنم؛ اوّلاً به کسانی که توفیق پیدا کردند و امسال هم این سفر را با شور و عشق و اخلاص پیمودند و این راه را پیمودند و این سفر را رفتند، تبریک عرض می کنیم؛ توفیق بزرگی است؛ خوشا به حالتان. ان شاءالله که این فیض شامل حال همه ی کسانی که دوست می دارند و علاقه ی به این راه دارند بشود. ثانیاً از مردم عراق، ملّت عراق، دولت عراق، شخصیّت های صاحب نظر و سیاسی عراق که در این راه کمک کردند و انصافاً تلاش کردند، تسهیل کردند این حرکت را برای ملّت خودشان و برای ملّتهایی که از کشورهای دیگر میرفتند – به خصوص از کشور ما که ظاهراً بیش از دو میلیون جمعیّت رفتند – از آن ها هم من صمیمانه تشکّر می کنم. از همه ی کسانی که میهمانداری کردند، پذیرایی کردند، محبّت کردند – از همه ی برادران عراقی عزیز – من سپاسگزاری می کنم؛ کار بزرگی انجام دادند.

پدیده ی اربعین یک پدیده ی غیر قابل توصیفی است، اصلاً بی نظیر است؛ یک رزمایش عظیم و شگفتی ساز است این حرکت فوق العاده، و همین طور که مکرّر در این روزها گفته شد، در دنیا دیگر نظیری ندارد. غربی ها هم نمیتوانند درک کنند این حرکت را که یعنی چه، چطور می شود؟ لذا شما می بینید دستگاه های تبلیغاتی شان اوّلاً چند سال که سکوت می کنند، «توطئه ی سکوت»؛ [در حالی که] کم ترین حرکتی را در هر جای دنیا این ها منعکس می کنند، چند سال این ها اصلاً اسم این حرکت عظیم مردمی را نیاوردند، اشاره ای به آن نکردند، تصویری از آن منتشر نکردند، و امسال هم که یک مقداری [به آن] پرداختند، تحلیل های خصمانه، تحلیل های غلط کردند که از نظر مؤمنان به این راه، تحلیل های بلاهت آمیزی است. امثال این رادیوی انگلیس و امثال این ها تحلیل خصمانه کردند. این نشان دهنده ی این است که فورانِ این سرچشمه ی فیّاض، بشدّت آنها را دستپاچه کرده، نمی توانند تحلیلش کنند. گاهی گفتند این را دست های دولتی به راه انداختند! کدام دولتی می تواند ده میلیون، پانزده میلیون انسان را – مرد، زن، پیر، جوان، قشرهای مختلف – راه بیندازد، حدّاقل هشتاد کیلومتر پیاده این ها را از یک شهر به یک شهر دیگر بکِشاند؟ کدام دولتی می تواند این کار را بکند؟

حالا اگر فرض کنیم به فرض محال، دولت جمهوری اسلامی و دولت عراق هم توانسته اند این کار را بکنند، خودش یک معجزه ی دولتی است؛ خب شما هم بکنید اگر میتوانید! اگر بلدید، شما هم این کار را راه بیندازید؛ نه، جز عشق، جز ایمان، جز جوشندگیِ خونِ شهیدانِ والامقام، هیچ عاملی قادر نیست این حرکت را انجام بدهد. کار بزرگی انجام گرفته است؛ روزبه روز هم بهتر، قوی تر، پخته تر و جاافتاده تر میشود، هر سالی از سال قبل بهتر می شود؛ ان شاء الله بعد از این هم ادامه خواهد داشت. و غربی ها هم مجبورند تماشا کنند و نتوانند تحلیل کنند، نتوانند بفهمند و ضربه ی این حرکت را هم خواهند خورد.

خب، مناسبت دیدارِ امروز سیزدهم آبان است که فردا است. در سیزدهم آبان همین طور که می دانید، سه حادثه اتّفاق افتاده است که هر سه به نحوی به آمریکا مرتبط است. حادثه ی اوّل، تبعید امام است که به خاطر کاپیتولاسیون بود؛ مصونیّت مستشاران آمریکایی در ایران. امام آن نطق طوفانی را در سال ۴۳ انجام دادند و به دنبال آن تبعید شدند؛ این حادثه ی اوّل که مربوط می شد به آمریکا.

1 دیدگاه

  1. سلام و درود بر ولی امر مسلمین جهان انصافا کدام حاکم یا ریس جمهور در جهان به اندازه نصف رهبر معظم ما تحصیلات داشته اند یا در این سطح از دانش بوده اند؟! هم مولف هم مترجم هم در حوزه اخلاق و دین نمونه و اسوه هستند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*