۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » بازار مسکن
  • شناسه : 96
  • 19 نوامبر 2018 - 21:29
  • 388 بازدید
  • ارسال توسط :
جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

پیش بینی بازار مسکن این است که نیمه دوم بهمن تا اسفند امسال در برخی از مناطق شهرهای بزرگ و نقاط کشور 25 درصد کاهش قیمت را خواهیم داشت.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با تشریح وضعیت بازار مسکن، جدیدترین پیش بینی خود از قیمت این بخش را برای ادامه سال و نیمه اول سال آینده بیان کرد.

به گزارش قوچان آنلاین، به نقل از خبرگزاری مشرق، حسام عقبایی در خصوص قیمت بازار مسکن طی ماه های آینده اظهار کرد: بخش مسکن (رشد قیمت ها یا رکود) از عوامل بیرونی متعددی از جمله توازن بین عرضه و تقاضا، تسهیلات بانکی، تولید مسکن، بالا رفتن قیمت مصالح و زمین تاثیر می پذیرد.

وی ادامه داد: اما یکی از شاخصه های اصلی در سال ۹۷ روی بازار مسکن موثر بوده نرخ ارز است. با احتمال کاهش نرخ ارز به وجود آید – که به وجود آمده  – پیش بینی بازار مسکن این است که نیمه دوم بهمن تا اسفند امسال در برخی از مناطق شهرهای بزرگ و نقاط کشور ۲۵ درصد کاهش قیمت را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: در صورتیکه نرخ ارز به ثبات نرسد یا افزایش یابد، رکود تورمی را در بازار مسکن شاهد خواهیم بود.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این که عدم ثبات نرخ ارز باعث رکود تورمی تا پایان نیمه اول سال آینده می شود و در واقع رکود دامن گیری به سال ۹۸ سرایت می کند، اظهار کرد: نیمه سال آینده شامل دو فصل بهار و تابستان است؛ بازار مسکن در فروردین تقریبا تعطیل است، در اردیبهشت قیمت ها مشخص می شود و خرداد، ماه آغاز معاملات است.

عقبایی گفت: در واقع سه ماه اول سال آینده، ماه های موثری در بازار مسکن نیست.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*